Guwernantki na językach
Nie od dziś wiadomo, że komunikacja jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. W obecnym świecie kompetencje językowe stały się kluczowym narzędziem i nie można ich pominąć mając na względzie rozwój i dobro swojego dziecka. W jaki sposób rozwijać umiejętności komunikacyjne?
Najlepiej od podstaw – czyli języka. Języków obcych warto się uczyć nie tylko ze względów czysto komunikacyjnych, ale i ogólnorozwojowych. Nabywanie umiejętności językowych najlepiej rozpocząć jak najwcześniej, bo struktury mózgowe odpowiedzialne za język rozwijają się najintensywniej do 7 roku życia – to tzw. okres krytyczny. Po tym okresie rozwój stopniowo zwalnia i nauka języków obcych nie jest już tak łatwa, choć nie jest oczywiście niemożliwa. Dlaczego akurat dwujęzyczność jest dobrym wyborem? W tej kwestii warto przyjrzeć się neurologicznym procesom, które kształtują się i zachodzą w ciele dziecka.
Po pierwsze, weźmy pod uwagę mózg: ośrodek Broki – odpowiedzialny za tworzenie mowy; obszar Wernickego – odpowiedzialny za jej rozumienie; pęczek łukowaty, łączący obydwa te obszary oraz kora ruchowa, która umożliwia ruchy całego ciała, m.in. języka, szczęki i pozostałych mięśni twarzy zaangażowanych w proces mowy. Im wcześniej rozpoczynamy swoisty „trening” tych struktur, tym większą mamy szansę, że dziecko będzie płynnie porozumiewało się w drugim języku. Multi Niania odpowiada na potrzeby wszystkich rodziców, którzy chcą zadbać o językowy rozwój swoich dzieci.
Jedyna w Polsce agencja obcojęzycznych opiekunek zapewnia, że ma patent na bezwysiłkową i przyjemną naukę języka obcego: proponuje opiekunki-guwernantki porozumiewające się z dziećmi tylko w wybranym przez rodziców języku obcym. Opiera się przy tym na wiedzy z zakresu neurobiologii, psychologii oraz metodyki nauczania języków obcych.
Zespołowi Multi Niani zależy na tym, żeby polskie dzieci i młodzież mówiły w językach obcych swobodnie i bez kompleksów, w sposób równie naturalny, jak w języku ojczystym. Żeby w takim stopniu opanować język nie wystarczą lekcje angielskiego np. 2 razy w tygodniu w przedszkolu czy szkole – wówczas język jest sztucznie wyuczony, a dzieci zazwyczaj nie używają go płynnie i naturalnie. Pojawia się bariera językowa, dziecko boi się oceny, ponieważ często bywa oceniane na zajęciach. Niemniej jednak lęku przed mówieniem można uniknąć. Dziecko, przy ciepłej i wrażliwej na jego potrzeby opiekunce, ma szansę rozkwitnąć na wielu poziomach, a język obcy jest wówczas bodźcem rozbudzającym ciekawość świata.
Nianie-guwernantki współpracujące z Multi Nianią to przede wszystkim osoby o ogromnym sercu do dzieci, wysokich kompetencjach
pedagogicznych i sprawdzonych umiejętnościach językowych. Oprócz możliwości współpracy z opiekunkami z innych krajów, w Multi Niani znajdziemy również Polki mówiące płynnie w kilku językach, obyte z różnymi kulturami i mające wszechstronne zainteresowania. Opierając się na idei guwernantek sprzed lat, dbają także o zasady savoir-vivre’u. Podobnie jak nie ma dwojga takich samych dzieci, nie ma też dwóch takich samych opiekunek.
Każda z nich stosuje swoje autorskie metody, które w dużej mierze odpowiadają na indywidualne potrzeby dziecka – a wszystko to w języku obcym. Każdą czynność, którą zwykle nianie podejmują z dzieckiem, Nianie-Guwernantki prowadzą w języku obcym: wychodzą na spacer, bawią się, czytają książeczki, śpiewają piosenki, pomagają w lekcjach.
Koszt takiej usługi jest zindywidualizowany i dopasowany do potrzeb rodziny. Generalnie, ceny zaczynają się od 25 zł za godzinę pracy obcojęzycznej Niani. Wynika to z tego, że proces rekrutacji opiekunki jest długi i kosztowny – każda kandydatka przechodzi testy językowe, kursy pierwszej pomocy, szereg testów psychologicznych oraz szkoleń z zakresu komunikacji z rodzicem, etapów rozwoju dziecka, itp.
Drogi Rodzicu – jeśli pragniesz lepszej przyszłości dla Twojego dziecka – nie czekaj już dłużej – skontaktuj się z doradcami Multi Niani. Im szybciej, tym lepiej!
Artykuł opublikowany w Junior.waw: http://junior.waw.pl/wp-content/uploads/2014/11/junior-07-internet.pdf